Anasayfa » Genel » Termostatik Radyatör Vanası

Termostatik Radyatör Vanası

Ekim 12th, 2011 Genel

Isıyı kontrol altına alma çalışmalarından birisi olan termostatik vanalar radyatörünüzü istenilen sıcaklıkta kullanmanızı saglayan bir tesisat ekipmanıdır.Termostatik vanaların çalışma şekli şu şekildedir.

termostatik vana

Termostatın içinde bulunan kimyasal sıvı sıcaklıga duyarlıdır.Sıcaklık yükseldiginde yani istenilen seviyeye ulaştıgında genleşerek ana gövdede bulunan mile basınç yaparak vananaın kapanmasını saglamaktadır.

Sıcaklık düştügünde ise tam tersi şekilde çalışarak vananın açılmasını saglamaktadır.Böylece istenilen sıcaklıga ulaşılacak kadar sıcak su miktarının radyatör içine girmesine izin verilmiş olur.Anlayacagınız suyun radyatörün içine girmesini sıcaklıga göre ayarlamaktadır.

Termostatik vana iki parçadan oluşmaktadır.Ana gövde ve termostat olarak iki parçadır.Tesisata ilk önce ana gövde monte edilir ve tüm işlemler bittikten sonra termostat monte edilir.

Termostatik vanalar diger standart vanalara göre fiyatları 3 katı kadar pahalıdır.Tüm radyatörlerinize taktırmanıza gerek yoktur.Uzun vakitler geçirdiginiz oadalara taktırmanız daha ekomik olacaktır.Sadece üst giriş vanalarını termostatik kullanmanız yeterlidir.

Google'den Gelenler:

 • termostatik vana
 • termostatik vana fiyatları
 • baymak termostatik vana fiyatları
 • termostatik vana fiyat
 • baymak termostatik vana
 • termostatik radyatör vanası fiyatları
 • termostatik radyatör vanası
 • termostatik vana fiyatı
 • termostat vana
 • termostatik vanalar
Konuyu Arkadaşlarınızla Paylaşmayacak Mısınız!
facebook
twitter
stumbleupon
Delicious
reddit
Digg

Termostatik Radyatör Vanası

 1. osman öztürk // Ekim 26th, 2011 at 17:21

  ben bir rezidıns ta teknik ve mekanikciyim sıkca karşılaştığı soru ve problem termostatik vana 3 konumun da ısımıyor ama 5 konumun da yanıyor bunun bir ayarı yokmu yardımınızı bekliyorum teşetürler

 2. Mehmet BAYDAR // Şubat 9th, 2012 at 23:02

  Afedersiniz, Termostatik vananızın oda sıcaklığını mı yoksa su sıcaklığını mı algıladığını yazar mısınız?

 3. tan vakti // Şubat 12th, 2012 at 11:41

  tabiki oda sıcaklığını ölçüyor. oda sıcaklığı istenilen seviyedeyse eğer peteğe su girişini engelliyor ve gereksiz yere o petekten sıcak su dolaşımını engelliyor. oda sıcaklığı istenilen sıcaklığın altına düştüğünde ise vana su hattını açıyor ve sıcak su dolaşımına müsade ediyor.

 4. baymak // Şubat 12th, 2012 at 21:12

  Teşekkürler tan vakti nickli arkadaşım.Degerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 5. Selçuk SARI // Şubat 19th, 2012 at 20:56

  Sıcaklık ve termostatik vana ayar işaretlerinin tablosunu istiyorum. Nereden bulabilirim?
  Yani istediğim: Termostatik vana üzerindeki ayar “1″ de ise, oda sıcaklığı kaç derece iken vana hattı açar, kaç derecede kapatır? Ayar “2″ de ise oda sıcaklığı kaç derece iken vana hattı açar, kaç derecede kapatır? Ayar “3″ de ise oda sıcaklığı kaç derece iken vana hattı açar, kaç derecede kapatır? “4″ ve “5″ de iken açma kapama sıcaklıkları nedir?
  Çünkü kiracım bu vanaların 1 ve 2 konumlarında vananın hiç açılmadığını bildirdi. Bu testi yapmak için yukarda sözüedilen tabloya ihtiyacım var. Lütfen ilgilenir misiniz?

 6. baymak // Şubat 19th, 2012 at 21:41

  Selçuk bey aşagıdaki baglantıdan isteginiz tabloyu görebilirsiniz.

  http://www.kombibaymak.com/termostatik-vana-ayar-isaretleri-tablosu.html

 7. İZZET MERCAN // Mayıs 13th, 2012 at 08:54

  İyi günler ben kıbrıstan Mimar İzzet MERCAN.kendi evime takmayı düşündüğümüz baymak yoğuşmalı kombi (Merkezi ısıtma) sistemi için sizlerden teklif veya randevu almak istiyorum.25 mayıs 2012 rarihinde istanbul Nişantaşı nda olacağımı bildirir firmanızdan gelecek haberleri bekliyorum.iyi günler iyi çalışmalar

Etiketler »

Bu Konularıda Mutlaka Görmelisiniz

Dekor Kapalı Alçı Malası

27 Ocak 2013
          Dekor Kapalı Alçı Malası adet fiyatı Koçtaş ta 11.90TL’dir. Dekor Kapalı Alçı Malası • Yay çeliğinden imal edilmiştir •...

Şıngıl Nasıl Döşenir ?

08 Ekim 2012
Yapısını 110 gr/M² camtülü(fiberglass) taşıyıcı ve yüksek kalitede APP’li bitümün meydana getirdiği, üst kısmı doğal renklerden oluşan mineral kaplı, alt kısmı ise polietilen film...

Kombilerde Eşanjör Seçimi

12 Eylül 2011
Bir kombide mutlaka eşanjör bulunur.Kombi seçimlerinde dikkat edilen hususlardan biride alacagınız kombinin tek mi yoksa çift eşanjörlü mü oldugudur.Kimilerine göre çift eşanjörlü cihazlar daha...

SUNİ ÇİM HALİ FİYATLARI

23 Eylül 2012
Malzeme satş fiyatıdır + işçilik + yapıştırıcı dahil edilicektir ( 9mm çim halı m2 13.50 tl  + kdv ) ( 8 mm çim halı...

İki Katlı Lüx Prefabrik Ev

11 Eylül 2012
 Lüks İki Katlı Prefabrik Ev resimleri...